„ M jak marchewka”

19 października 2016 r. przedszkolaki ze Skibniewa obchodziły Dzień Marchewki.

Celem tego przedsięwzięcia było promowanie spożywania warzyw i owoców, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole, rozbudzanie zainteresowania dzieci urządzeniami technicznymi używanymi w gospodarstwie domowym oraz wdrażanie do zachowania ostrożności przy korzystaniu z nich.

Tego dnia wszystkie maluchy, obowiązkowo ubrane w pomarańczowe stroje, przyniosły na zajęcia wspaniałe okazy marchewek i wspólnie z wychowawczyniami poznawały niezwykłe właściwości tego warzywa.

Dzieci przeliczały marchewki, porównywały ich grubość, wielkość, kształt i kolor. Były marchewkowe kolorowanki, wydzieranki i kukiełki. Tarliśmy marchewkę i piliśmy wyciśnięty sok, chrupaliśmy marchewki, jedliśmy gofry z musem marchewkowo – jabłkowym. Nie zabrakło gier zręcznościowych i zabaw ruchowych przy piosence „Urodziny marchewki”.

To był wyjątkowo radosny, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy dzień.

Małgorzata Jóźwiuk